Aké riziká sa spájajú s výplňou kruhov pod očami?

Zodpovedané
19. sep 2022

Dobrý deň,

chystám sa na výplň kruhov pod očami v Estetik Derm v Košiciach.

Hrozia mi nejaké riziká?

Vybrala som si dobré miesto na zákrok?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade treba analyzovať, čo spôsobuje kruhy pod očami. Niekedy je to opuch, inokedy tenká koža pod očami, inokedy anatomická anomália úponov svalov okolo očí, inokedy strata objemu tukových "vankúšikov" alebo ich nadmerné zväčšenie, inokedy pokles tkanív tváre/líc alebo kombinácia.

Riešenie je niekedy doplnením tuku alebo výplne kyselinou hyalurónovou.
Operačné riešenie je v prípade potreby presunu tkanív limitované, aj keď niekedy s dobrým výsledkom je použitie rôznych typov nití.

Tenká koža sa môže riešiť tiež mezoterapiou atď.

Kvalitný skúsený lekár používajúci viacero techník a postupov Vám odporučí ten optimálny pre Vami očakávaný výsledok, ak je dosiahnuteľný. Tiež Vám povie o možných rizikách každého postupu. Väčšinu platí, čím výraznejší a dlhotrvajúcejší výsledok očakávame, tým rizikovejší postup je potrebný.

Myslím si, že podstatný je konkrétny lekár a nie len klinika 🙂