Aké sú možnosti úpravy, ak nemám záujem o silikón do menšieho prsníka?

Zodpovedané
22. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom možnosti úpravy prsníkov. Prsia nemám rovnakej veľkosti, je medzi nimi rozdiel takmer 2 čísla.

Moja predstava je zmenšenie väčšieho a zväčšenie menšieho.

Aké sú možnosti, ak nemám záujem o silikón do menšieho prsníka?

Prijala by som úpravu s čo najmenším zásahom.

Existuje nejaká menej agresívna možnosť úpravy?

Do budúcna plánujeme ešte jedno dieťa.

Aký vplyv má tehotenstvo na upravené prsia a môže žena po takomto zákroku kojiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

možností riešenia je viacero.

Čím výraznejší je rozdiel a "krajší/symetrickejší" chceme výsledok, tým je potrebný "agresívnejší" postup, s vyšším rizikom komplikácií.

Ak zvolíme len najkonzervatívnejšie postupy, znížime riziko komplikácií. Ale vtedy je aj výsledok ďaleko od optimálneho.

Tento princíp platí takmer pri všetkých plastických operáciách, hoci často nájdeme reklamu na "zázračné" postupy bez operácie.

Takéto manipulácie sú cielené na skupinu ľudí, čo sú ochotní zaplatiť viac aj za menej viditeľný výsledok, len aby sa vyhli operácii.

Rôzne krémy, tabletky a nič nehovoriace komplikované názvy tajomných zákrokov na tajomných prístrojoch od tajných ruských, čínskych, amerických či indiánskych výrobcov. Preháňam, ale nie som ďaleko od reality.

Ak chcete ešte dieťa, to by nebol problém, ani pri veľkej operácii.

Problém však môže byť dojčenie, najmä pri prsníku, ktorý by sa zmenšoval. Najmä výsledná jazva okolo dvorcov je spojená často so zmenou citlivosti, aj keď by sa mliekovody neprerušili. Citlivosť nemusí byť znížená, niekedy je aj zvýšená.

Zmena citlivosti bradavky a dvorcov môže spôsobiť narušenie reflexov, ktoré podporujú tvorbu mlieka.

Nechcem písať konkrétne postupy zákrokov, lebo nevidím Váš aktuálny stav osobne.

Asi už máte naštudované, že prsník sa dá zmenšovať operačne s, alebo bez odobratia nadbytočnej kože, alebo v niektorých prípadoch liposukciou.

Zväčšovanie je možné implantátom alebo prenosom vlastného tuku. Nie sú to rovnocenné metódy, skôr sa dopĺňajú a nie pre každého sú obe vhodné.

Je to široká téma a vo všeobecnosti by sme mohli zaplniť niekoľko strán textu.

Odporúčam, ak by ste sa rozhodli pre operačné riešenie, absolvovať viacero konzultácií. Takmer s istotou Vám rôzni lekári navrhnú rôzne postupy, podľa skúseností a ich schopností.

Ak plánujete dieťa vo výhľade 1 - 2 rokov, počkajte a operačné riešenie nechajte najskôr 6 mesiacov po skončení dojčenia.

Riešenie s malým zásahom by som neodporúčal. Zrejme to skončí s nevyhovujúcim výsledkom so zbytočným rizikom vzhľadom na benefit.