Aké sú možnosti úpravy viečok?

Zodpovedané
26. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnosti úpravy padnutých - ovisnutých horných viečok.

Mám 38 rokov a s problémom smutného výrazu tváre bojujem už pár rokov. Používam kvalitnú pleťovú kozmetiku, očné krémy, masku. Viečka mi aj tak ovisajú. A to viac a viac. Na jednej strane ma mrzí, že sa nemôžem plnohodnotne nalíčiť, keďže horné viečko mi prekrýva linku a tieň.

Na strane druhej mi okolie stále opakuje, že vyzerám smutne, namosúrene a unavene.

Aké sú možnosti úpravy viečok?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

všetku starostlivosť o horné "viečka" správne mihalnice, robíte správne. Máte však smolu, ako mnoho iných žien, že vo Vašom prípade sa jedná o genetickú predispozíciu. Čiže to nie je vaša chyba.
Niektoré ženy podobný problém vôbec neriešia, ale tie ostatné áno.

V tomto konkrétnom prípade ( nerád hodnotím podľa foto, lebo na živo môže byť stav úplne iný ) by som navrhol riešenie chirurgické odstránenie časti tkanív, tukové tkanivá zachovať a presunúť za účelom vyplnenia vnútornej 1/3 záhybu na hornej mihalnici ( tzv. naznačená "A" deformita -výraznejšia na ľ. oku ) a vonkajšiu 1/3 dvihnúť a zafixovať vo vyššej polohe. Takzvaný brow-fix. Tým sa dá korigovať aj drobná asymetria nižšej polohy ľavého obočia.

To určite nezvládnete doma s manikúrnym setom, preto odporúčam nájsť skúseného plastického chirurga a na osobnej konzultácii Vám všetko dopodrobna vysvetlí a aj poradí.
Môže sa stať, že na tento postup nebudete vhodná, lebo foto niekedy klame.