Aké sú riziká pri modelácii prsníkov?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

rozmýšľam nad celkovou úpravou pŕs. Chcem ich zmenšiť, zdvihnúť a zmenšiť aj dvorce. Avšak veľmi sa obávam rizík, aké prinášajú operácie. Viem, že pri implantátoch je pooperačné riziko trombózy a podobne.

Sú tieto riziká aj v tomto prípade, keď sa do tela nedáva nič cudzie a operácia nie je až tak hĺbková?

Ďakujem

Dobrý deň,

riziko trombózy je pri každej operácii. Zvyšuje sa dĺžkou operácie, rozsahom zákroku, predĺžením doby imobilizácie. Plus rizikové faktory: hormonálna antikoncepcia, fajčenie, dehydratácia, trombóza v minulosti.

Augmentácia je zväčšenie prsníka ak potrebuje zväčšiť objem pridaním napríklad silikónového implantátu. Podľa toho, v ktorej časti prsníka potrebujeme pridať viac objemu zvolíme konkrétny tvar implantátov.

Modelácia prsníkov je operácia, keď máme dostatok objemu prsníka a nepotrebujeme ho zväčšiť, ale podvihnúť, zmeniť polohu a veľkosť dvorcov, zmierniť asymetriu. V prípade modelácie sa väčšinou operácia odohráva povrchovejšie a zasahuje sa len do prsníka nad prsným svalom.

V prípade augmentácie implantátom sa väčšinou operácia odohráva hlbšie a implantát sa dáva pod prsný sval.

Absolvujte viac konzultácií u chirurgov, ktorých si vyberiete a budete im dôverovať. Dozviete sa konkrétne riešenia aj s rizikami s tým spojenými pre Váš prípad.