Aké vyšetrenia musím podstúpiť, keď chcem plastiku brucha a mala som trombózu?

Zodpovedané
23. máj 2019

Dobrý deň,

chcem podstúpiť abdominálnu plastiku brucha spolu so zväčšením prsníkov. Problém je, že ako štvormesačnú ma museli operovať. Mám len jednu obličku a v druhej bola trombóza v hlavnej tepne. Bola od začiatku nefunkčná.

Aké vyšetrenia by som pred operáciou mala podstúpiť?

Beriem lieky na tlak, antikoncepciu neužívam. Fajčím, ale chystám sa prestať.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň.

Milá je poznámka že sa chystáte prestať fajčiť 🙂

V prípade kombinácie týchto dvoch operácií budete musieť hľadať plastického chirurga, pretože väčšina ktorých poznám vrátane mňa tieto dve operácie spolu nevykonáva. Sú rizikové z hľadiska operácie, aj pooperačného priebehu. Ako samostatné zákroky vyžadujú odstup minimálne 3 mesiace.

Čo sa týka komplikácií s obličkou, záleží v akom funkčnom stave je tá ostávajúca. Pri liečbe vysokého tlaku predpokladám že asi nie je 100%. Ale môžem sa mýliť. V každom prípade je potrebné okrem štandarných predoperačných vyšerení absolvovať aj vyšetrenia u špecialistu- nefrológa aby sa vyjadril ku rizikám spojeným s celkovou anestéziou pri vašich diagnózach.
Ak je riziko nízke, nemala by operácia byť vážnejší problém.

Dĺžka operačného výkonu, teda aj celkovej anestézie je približe 2-3 hodiny v prípade abdominoplastiky a 1 hodina v prípade augmentácie ak sa Vás bude pýtať nefrológ.