Ako dlho musím čakať na výsledok po hyláze?

Zodpovedané
20. mar 2024

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť. Dávala som si výplň Juvederm Volite, ale nebolo to dobré. Tak som to dala rozpustiť a stále tam cítim kyselinu. Tak ako to natiahnem a ukazujem na fotke.

Ako to rozpustiť?

Mala som hylázu, ale až tak k oku hylázu už nechcú dávať.

Mám čakať, že sa to samo vstrebe?

Keď to natiahnem a chytím to miesto, kde je kyselina, viem s tým pohnúť.

Kde mi urobia ultrazvuk výplne kyseliny, aby som videla, kde ju mám umiestnenú?

Ďakujem

Dobrý deň,

účinok hylázy je cca 1 - 2 cm do okolia od miesta aplikácie podľa množstva podanej hylázy. Do pôvodného stavu sa tkanivá môžu dostávať aj viac ako 6 týždňov.

Čo cítite, tak to môže byť aj jazvové tkanivo v mieste vpichu. To sa môže vstrebávať a mäknúť aj viac ako 3 mesiace. Vznik jazvového tkaniva po vpichu a okolo materiálu je individuálny a značne variabilný medzi jednotlivcami.

USG vyšetrenie môže presnejšie určiť miesta zvyškového materiálu.

Je relatívne časté, že zvyšky výplne môžu aj napriek vstrebateľnosti materiálu ostávať v tkanivách aj veľa rokov bez tendencie k vstrebaniu. Hlavne vtedy, ak sa materiál zapuzdril do jazvy ako kapsulárna kontraktúra pri implantátoch.