Ako dlho vydržia prsia po mastopexii v želanom tvare pri ideálnych podmienkach?

Zodpovedané
4. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť o mastopexii.

Ako dlho vydržia prsia po mastopexii v želanom tvare pri ideálnych podmienkach?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to je jedna z najťažších otázok a odpoveď hraničí s jasnovidectvom.

Prvá otázka je želaný tvar ( ten je závislý nielen od objemu prsníka, ktorý sa mení vekom, chudnutím či priberaním ). Ale tvar prsníkov posudzujeme vždy vzhľadom na postavu, ktorá sa Vám bude s istotou meniť tiež.

Efekt operácie hodnotíme približne po 3 mesiacoch.
Stabilita tvaru závisí od operčnej techniky, charakteru tkanív, elasticity kože prsníka a od zmien pomeru tuku a prsnej žľazy v prsníku.

Ideálne podmienky sú napríklad: Žena po 2 mesiacoch od operácie naberie novú chuť do športovania a zmeny životosprávy. Najmä vďaka mastopexii sa jej ľahšie športuje, pohybuje a oblieka do viac odhaľujúcich šiať. Čiže chudne a mení sa jej postava. Po 12 mesiacoch príde za chirurgom, že ochabnuté prsia sú späť.

Odstránená koža sa samozrejme nevrátila ani nenarástla, ale prsia stratli objem.

No prsia stále vyzerajú neporovnateľne "lepšie" ako bez operácie. Po prvé by k takejto zmene životného štýlu zrejme nedošlo ale ak by aj áno, prsia by boli ochabnuté omnoho viac.

Ak sa prsia nemenia, nemení sa postava, nedochádza ku strate elasticity kože starnutím, tak teoreticky stav pomastopexii ostáva stabilný celé roky.