Ako dokáže periareolárna pexia zdvinúť prsia?

Zodpovedané
30. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom periareolárnej pexie.

V akom rozsahu dokáže periareolárna pexia podvihnúť poklesnuté prsia?

Ako sa dá predvídať, či jazva okolo dvorcov udrží následne nápor tkanív a gravitácie bez rizika roztiahnutia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

technika periareolárnej pexie je jedna z metód. Operačných techník je niekoľko desiatok s rôznymi obmenami a za svoju prax sa plastický chirurg naučí nielen správne vykonať konkrétnu operačnú techniku ale najmä sa naučí na základe typu tkanív a požadovaného výsledku určiť ktorá z techník je najvhodnejšia.

Toto "know-how" určuje rozdiely medzi skúsenými a úspešnými chirurgmi a tými ostatnými. Každý z nás pracuje najlepšie ako vie a určí postup ktorý v jeho rukách je najúspešnejší. Neznamená teda ak nejaký chirurg používa 10 techník a ani jednu neovláda poriadne, že je lepší ako ten čo používa celý život len jednu techniku.

Bohužiaľ v medicíne platí aj to, že ani 100% uvedená práca nemusí mať 100%-ný výsledok lebo sa na ňom podieľa mnoho faktorov / hojenie, opuchy, infekcie, anestézia, nehody../ ktoré chirurg nevie ovplyvniť.

Aby som odpovedal konkrétne: periareolárna pexia vo vhodnom prípade dokáže podvihnúť prsia bez výraznejšieho roztiahnutia jaziev. Ale aj výsledky ostatných techník sú zaťažené vplyvom gravitácie ale aj opuchu a typu kože, pevnosti jazvy aj pri dokonalej starostlivosti o ňu.

Ľudské telo nie je socha a teda ani operácia nie je dielo a ani chirurg nie je umelec 🙂 Aj keď sa to často marketingovo používa a dobre sa to počúva 🙂

Odporúčam absolvovať viacero konzultácií a zvoliť si plastického chirurga, ktorému budete najviac dôverovať. Určite sa môžete porozprávať aké techniky sú vo vašom prípade možné a ktorú vám odporúča a prečo.