Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako postupovať, keď nie som spokojná po operácii prsníkov?

Zodpovedané
1. máj 2021

Dobrý deň,

3 mesiace po operácii mám vajcovitý tvar prsníkov. Ani tvar nie je ako som chcela.

Je to chyba doktora?

Čo by ste vy odporučili pacientke?

Môžem žiadať o reoperáciu a o zľavu?

Ďakujem

Dobrý deň,

3 mesiace môže byť ešte trochu skoro na reoperáciu, niektoré zmeny trvajú aj 12 mesiacov.

Pri každom probléme ale neistom výsledku je najlepšie kontaktovať a diskutovať so svojim chirurgom. Jeho ste si vybrali pred a po konzultácii, je na mieste aby ste spolu riešili aj toto.

Prístup hľadania vinníka v doktorovi nie je správny a ani vhodná pozícia na nájdenie riešenia.
Myslím, že lekára ste si vybrali dobrovoľne na základe referencií a dôvery. A to čo ste "chceli" ste detailne preberali na konzultácii pred operáciou.

Estetický vzhľad prsníkov nie je úplne objektivizovateľný a nie všetko sa dá dosiahnuť ani pri maximálnej snahe. Veľmi záleží od vstupného stavu. O obmedzeniach a o tom čo sa dá dosiahnuť, čo môžete po operácii očakávať je dôležité sa s lekárom rozprávať na konzultácii a pred operáciou.

Tiež je dôležité prebrať si alebo prečítať podmienky operačného zákroku, ktoré ste určite podpisovali pred operáciou. Malo by tam byť aj uvedené ako sa postupuje v prípade nespokojnosti alebo komplikácií.

Každý chirurg a klinika to môže mať nastavené trošku inak. Verím, že nájdete optimálne riešenie. je potrebné si uvedomiť, že telo sa mení a podlieha zmenám nielen tesne po operácii, ale aj v priebehu mesiacov a rokov.
Výsledok nikdy nie je "stabilný" a nemenný.

Za plastickú operáciu platíte na "proces" nie za garantovaný " estetický výsledok".
Je to ako v reštaurácii, vyberáte si jedlo, platíte na prácu, materiál, obsluhu..ale nikto Vám nemôže garantovať že to bude chutiť presne podľa Vašich predstáv a že nebudete mať alergiu na nejakú časť jedla, ak o tom neprebehla informácia.