Ako prebieha obojstranná mastektómia prsníkov?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň,

plánujú mi urobiť obojstrannú mastektómiu prsníkov s tým, že sa vyberú prsné žľazy, dvorec a prsné bradavky budú zachované. Dôvodom operácie sú bolesti v prsníkoch, ktoré pociťujem od roku 2016. Okrem toho mám veľké a mnohopočetné cysty, opakované zápaly a punkcie z oboch prsníkov, vytekanie žltého séra z bradaviek. V rokoch 2021 a 2022 som absolvovala operácie na oboch prsníkoch kvôli veľkým cystám, potvrdili mi metapláziu. Sestra aj mamina mi zomreli na rakovinu. Lekári mi navrhli obojstrannú mastektómiu a po preliečení mi vložia pod sval silikónové implantáty.

Ako prebieha takáto operácia?

Čo ma čaká?

Je v mojom prípade operácia hradená v plnej výške zdravotnou poisťovňou?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto druhy operácie nevykonávam. Zväčša zdravotné poisťovne uhrádzajú tento výkon v štátnych nemocniciach po splnení podmienok, ktoré môžu mať rôzne poisťovne nastavené inak.

Priebeh operácie Vám detailne vysvetlia na pracovisku, kde Vás budú operovať.

Postupy liečby s aj pooperačná starostlivosť môže byť iná a aj použité materiály. Záleží od skúseností lekára a tiež od podmienok zdravotnej poisťovne.

Držím palce, nech všetko dopadne podľa Vašich očakávaní.