Ako prebieha reoperácia neklesnutého implantátu pod svalom?

Zodpovedané
11. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom reoperácie implantátu.

Ako prebieha reoperácia neklesnutého implantátu pod svalom?

Prsná ryha ostala vyššie.

Je to komplikovaný zákrok?

A aké je následné hojenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

záleží od doby od operácie, od typu operačnej techniky, od typu samotného implantátu. Teda od viacero faktorov.

Každý prípad je individuálny nielen príčinou ale aj typológiou tkanív, hrudného koša a predoperačnej asymetrie.

Niektoré prípady sú naozaj jednoducho riešiteľné, iné potrebujú čas, kým nastane vhodná doba pre operačnú korekciu.

Hojenie býva omnoho menej nepríjemné ako prvá operácia, zvyčajne takmer nebolestivé.