Ako prebieha vyplnenie prsníkov vlastným tukom?

Zodpovedané
9. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ako prebieha vyplnenie prsníkov vlastným tukom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň.

V prvom rade cítim, že je potrebné nezabudnúť na to, že operácia nie je ako skladačka LEGO. Rozhodnutie podstúpiť akýkoľvek operačný zákrok, akokoľvek populárny alebo propagovaný, je rozhodnutie pre celý život. malo by nasledovať po starostlivej úvahe. Verím že je to aj Váš prípad a pristupujete ku zmene svojho tela s rozumnou úvahou.

Na tomto mieste sa ale objavia aj ženy a dievčatá, ktoré by z jednoduchej odpovede: "..robí sa to takto a takto..." mohli nabrať dojem, že to predsa "nič nie je".

Zmena tvaru a veľkosti prsníkov prebieha od fázy rozhodnutia približne rovnako, výberom plastického chirurga/chirurgov , ktorí si získali Vašu dôveru a abolvujete osobnú konzultáciu. Na jej základe sa rozhodnete pre toho "NAJ" a konkrétny postup preberiete spoločne. Chirurg Vás oboznámi so všetkými alternatívami pri vašich požiadavkách a možnostiach, dôkladne poučí o možných rizikách a komplikáciách a tak absolvujete operáciu.

Konkrétny postup výplne vlastným tukom zohľadňuje najmä odber dostatočného množstva tuku z iných miest na VAŠOM tele. Aplikácia do tkanív prsníka. Vykonáva sa prevažne v celkovej anestézii vzhľadom na veľkosť lokality. Podľa toho aký objem vlastného tuku sa v tele prirodzenými pochodmi vstrebe s odstupom mesiacov sa postup môže aj niekoľkokrát opakovať.

Bohužiaľ zaručiť konkrétny objem, ktorý sa zaručene nevstrebe nie je možné.

Pri metóde zväčšenia vlastným tukom je aktuálne viacero metód odberu, spracovania a aplikácie vlastného tuku. Nechcem robiť reklamu, preto neuvediem ich názvy ale na webe je informácií dostatok. Neviem o žiadnej, ktorá by výrazne presahovala výsledkami tie ostatné metódy.

Koncept zväčšenia prsníkov vlastným tkanivom je vábivý, ale nemôžeme ho dávať na rovnaké miesto s použitím implantátov. Obe metódy majú svoje výhody aj nevýhody a v mojej praxi sa javí optimálnou kombinácia týchto metód.