Ako rieši plastický chirurg alergiu na Mesocain pri odstránení znamienok?

Zodpovedané
4. mar 2020

Dobrý deň,

pred 10 rokmi som pri infúzii s Mesocainom odpadla a odvtedy na doporučenie lekára uvádzam alergiu na Mesocain. Teraz mi odporučili odstránenie 3 podozrivých znamienok, ale už ma jedna kožná klinika odmietla.

Zubár má riešenie pre prípad alergie na Mesocainom.

Ako rieši plastický chirurg alergiu na Mesocain pri odstránení znamienok?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

príhoda s kolapsom pri infúzii nie je jednoznačné potvrdenie alergie na mesocain.

Na to je potrebné vykonať špeciálne vyšetrenie u alergológa/imunológa/dermatológa. Potvdí alebo vylúči sa konkrétna alergia na lokálne anestetiká a tie je možné podávať bez zvýšeného rizika.

Ani negatívny nález však neznamená, že v budúcnosti konkrétnu alergiu nezískate.

Čiže plastický chirurg ako aj ostatní lekári v prípade alergie riešia situáciu rovnako. Po potvrdení testami sa podáva ten druh lokálnej znecitlivujúcej látky, na ktorý nereagujete alergickou reakciou.