Ako riešiť o dve čísla rozdielnu veľkosť prsníkov?

Zodpovedané
16. júl 2019

Dobrý večer,

mám problém, ktorý ma trápi už od puberty. Jeden prsník mám cca o 2 čísla väčší ako druhý.

Ako ženu ma to veľmi frustruje. Nemôžem si napríklad kúpiť také spodné prádlo aké sa mi páči, ale také kde to nebude výrazne viditeľné.
Mám odkojené 2 deti, ďalšie už neplánujem.

Uvažujem nad úpravou, zmenšenie toho väčšieho prsníka, nakoľko veľ.B mi dostatočne stačí, aj z hľadiska bolesti chrbtice.

V poslednom období som aj výrazne schudla, čiže na pohľade v zrkadle mi to na sebavedomí nepridáva, nakoľko aj prsia sa scvrkli.

Dá sa v takomto prípade odobrať tuk z toho väčšieho a preniesť to do toho menšieho prsníka alebo aký by bol postup?

Ako riešiť o dve čísla rozdielnu veľkosť prsníkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

možných riešení sa ponúka niekoľko.

S použitím, alebo bez použitia implantátov, alebo len zmenšenie toho väčšieho prsníka, prípadne spomínané doplnenie menšieho prsníka tukom.

Pre konkrétnejšie riešenie je potrebné Vás vidieť osobne. Plastický chirurg navrhne riešenie aj vzhľadom na vaše požiadavky a predstavy.

1. Zmenšovanie len jedného prsníka je veľmi náročné a dosiahnuť identický tvar a veľkosť je takmer nemožné. Jazva sa vždy chová inak ako neoperované tkanivo, a preto vzniká rozdielnosť vo výsledku aj pri teoreticky rovnakej veľkosti.

2. Zväčšovanie len menšieho prsníka, alebo rôznymi implantátmi tiež často spôsobuje rozdielnosť prsníkov po operácii aj pri dosiahnutí rovnakej veľkosti.

3. Kombinácia techník sa javí v tomto prípade ako ideálna, ale veľmi závisí aký majú prsia tvar a polohu dvorcov, či ste spokojná nielen s ich veľkosťou ale aj tvarom prsníkov.

4. Prenos tuku z väčšieho prsníka do menšieho znie jednoducho, ale nie je.

Tuk sa musí odobrať, čo spôsobí zmenšenie objemu, ale nie zmenšenie množstva kože na väčšom prsníku. To spôsobí jeho ochabnutie.

Často sa viac ako 50% preneseného objemu tuku neujme a vstrebe sa. Niekedy celý prenesený tuk zmizne za 12 mesiacov. Závisí to od mnohých faktorov, od techniky odberu a aplikácie až po vaše biologické možnosti.

Čiže je to neľahká úloha, dosiahnuť oba prsníky rovnaké v ideálnom prípade bez jaziev a pekného tvaru. Postupov je mnoho, rôzni chirurgovia Vám určite budú odporúčať rôzne postupy.

Nemyslím, že by niektorý z nich bol lepší. Snažte si nájsť takého chirurga a postup, ktorý sa Vám bude najviac pozdávať.

Každý z nás ma dobré skúsenosti s tou svojou overenou metódou. Nemá zmysel tlačiť chirurga do metódy, s ktorou nemá dobré alebo žiadne skúsenosti.