Ako riešiť rozdiel vo veľkosti prsníkov 3 týždne po augmentácii?

Zodpovedané
7. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Momentálne som 3 týždne po augumentácii prsníkov. Zo všetkým som spokojná, avšak chcela by som názor aj iného odborníka. Vložené mi boli implantáty Mentor 390 ml, anatomy, vysoký profil.

Viem, že 3 týždne je ešte krátka doba, ale od začiatku je jeden prsník menší, hore ešte opuchnutý a spodok pod bradavkou mi pripadá, že je koža nazvyš.

Ako keby ešte nezostúpil implantát. Bradavky sú v rovine. Druhý prsník je oblý, bez problémov. Doktor mi povedal, že je ešte skoro na závery, že odpuchne v hornej časti a klesne.

Aký je Váš názor?

Je niečo ako tomu môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň.

V prvom rade súhlasím s Vaším chirurgom, že 3 týždne je skoro na závery. Tkanivá sú ešte opuchnuté, sú tam dočasné zmeny a okrem toho je potrebné posúdiť aj stav pred operáciou.

Aj prsia sú sestry a nie dvojičky. Nemusia mať rovnaké množstvá a charakter tkanív. Tým pádom sa aj inak "zotavujú" po operácii.

Myslím, že do 3 mesiacov je na mieste komunikovať hlavne so svojim chirurgom. Neskôr sa dá posúdiť stav a zhodnotiť výsledok vzhľadom na možnosti a podľa predoperačného stavu.

Výber chirurga je tá najdôležitejšia časť hlavne pre dôveru aj v prípade riešenia komplikácií.