Ako riešiť začervenanie po operácii horných viečok?

Zodpovedané
11. apr 2020

Dobrý deň,

moja mamka bola 18.2.2020 na operácii horných viečok. Všetko bolo ok, ale potom zo dňa na deň jej akosi začervenalo viečko. Ako keby jej vystúpili žilky. Celé viečka má červené a aj tú časť od rezu k mihalniciam.

Nezhoršuje sa to, ale ani sa to nezlepšuje.

Aký je Váš názor?

Čo jej odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

takto na diaľku by bolo neprofesionálne sa vyjadriť. Ani foto nepomôže dostatočne. je potrebné posúdiť stav pred operáciou, ale čo je hlavné aj samotný operačný priebeh.
Aj keď sa to môže na prvý pohľad zdať, operácia horných "viečok" správne mihalníc, nie je ani zďaleka jednoduchá operácia. Aj proces hojenia po takejto operácii je 3 mesiace.

Určite sú individuálne rozdiely, ale operácia bez pooperačných opuchov, modrín a zahojenia sotva viditeľnou jazvou do týždňa zaváňa slabým efektom samotnej operácie, pri ktorej sa odstráni len drobná časť prebytočnej kože.

Čiže začervenaná jazva a všeobecne priebeh do 3 mesiacov od operácie je prirodzený a najvhodnejšie je vždy v tomto období komunikovať s chirurgom, ktorý operáciu vykonával.

Poradí Vám aj postupy na zmiernenie príznakov. Každý chirurg má svoje osvedčené postupy, ktoré sa môžu líšiť spolu s použitím operačnej techniky.