Ako sa dá odstrániť malá jazva?

Zodpovedané
25. apr 2020

Dobrý deň,

nad pravým obočím mi vznikla akási priehlbinka, ktoré zasahuje aj nad obočie. Pri určitom uhle to pôsobí akoby som sa mračila. Vráska to nie je. Bola som aj u doktora, avšak ten to zreteľne nevidel, nakoľko naozaj je to vidieť len za nejakého uhla.

Čo to môžem mať ?

Je to jazva alebo sval?

Ja vidím zreteľne jazvu, ktorá však nie je viditeľná za bežného dňa z prednej časti. Je ju vidno len zboku.

Akým spôsobom sa dá odstrániť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravdu povediac, ak by ste na to nedali značku, nepôsobilo by to rušivo.

Nechcem tým povedať, že Vás to nemá trápiť. Len riešenie môže byť na hranici technických možností chirurgie. Predsa si treba uvedomiť, že pracujeme so skalpelom, šitím a proces hojenia sa tiež nedá oklamať. Jazva vznikne vždy po zásahu od celej hrúbky kože.

Čím menej je estetický defekt výrazný, tým menej je pravdepodobné, že sa jeho vzhľad podarí zlepšiť a to aj pri ideálnom potupe aj hojení.

Ak jazva nie je viditeľná za bežného dňa a vidno to len v určitom uhle za istých svetelných podmienok. Je riziko, že sa stane viditeľnou aj za bežných podmienok.

Jazvy nevieme odstrániť, vieme len zmierniť ich vzhľad.