Ako sa dá riešiť asymetria tváre?

Zodpovedané
1. máj 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom asymetrie tváre.

Na jednej strane tváre mám jamku v líci a na druhej nie. Ani kontúry tvaré nie sú rovnaké od brady k lícam. Nie je to výrazné, ale ja to vnímam. Každá strana tváre je o niečo inakšia. Chcem mať čo naj symetrickejšiu tvár.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

asymetriu tváre má 99,9% ľudí. Väčšina populácie má menšiu ľavú polovicu tváre - vrátane mňa.

Asymetria je na základe kostenej stavby lebky, tvárových kostí, polohy očnice. Následne sú rozdiely vo väzivovom aparáte a svalovej a tukovej zložke. Prejavy na koži v zmysle vyvýšenín a poklesov sú už len následok.

Nemenej zodpovedné je aj starnutie, úrazy či mimika. Tvár je dynamická a mení sa nám celý život.

Vo výsledku je riešenie asymetrie náročný a komplexný proces s dočasnými výsledkami.

Nenechajte sa nalákať na dokonalé riešenie. Vyžaduje si to citlivý a veľmi individualizovaný prístup. Ideálne v rukách jedného lekára, ktorý používa viacero postupov Botulotoxíny, výplňové materiály, možno nite a chirurgické postupy.

Absolvujte viacero konzultácií a nenechajte sa zlákať "marketingom".