Ako sa dá zbaviť kruhov pod očami?

Zodpovedané
7. dec 2020

Dobrý deň,

mám 24 rokov a trápia ma dedičné kruhy pod očami a modré žilky. Vyskúšala som už aj aplikáciu kyseliny hyalurónovej, ale bohužiaľ posledná aplikácia bola bez výsledku. Kruhy a žilky je vidieť stále rovnako.

Existuje aj iný spôsob ako sa kruhov zbaviť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zrejme bez osobnej konzultácie nebude moja odpoveď presne cielená na Váš problém.

Predpokladám, že máte tenkú, bledú, presvitajúcu pokožku cez ktorú presvitá tmavšie tkanivo. To často býva nie len cievky, ale skôr sval. Vekom sa stenšuje koža a podkožie, objem klesá nižšie a odhaľuje časti tkanív inej farby. Tiež obraz kruhov pod očami vzniká poklesom tkanív líca a vytáranie tieňov pod očami.

Ak nepomohla výplň kyselinou hyalurónovou u kvalitného odborníka, tak je možnosť použitia vlastného tuku, alebo môžu pomôcť rôzne mesoterapie, drakuloterapia (vlastná krvná plazma), mesonite a iné.

Samozrejme operačný výkon s manipuláciou strednej časti tváre ( midfacelift) je najúčinnejšie riešenie, ale spojené aj s jazvou v mieste pod riasami na dolnej mihalnici a aj vyšším rizikom komplikácií spojených s operáciou ( hojenie rany, hnisanie, asymetrie, hematómy, dlhšie opuchy a dlhšia rekonvalescencia).

Odporúčam osobne navštíviť odborníkov, ktorí sa venujú aj konzervatívnym aj operačným postupom a zvolia spolu s Vami pre Vás najvhodnejší postup.