Ako sa odstraňuje lézia na hrudníku?

Zodpovedané
6. dec 2023

Dobrý deň,

na hrudníku mám léziu. Bola som s tým už na kožnom. Doktorka ma poslala za chirurgom. Ten mi povedal, že budem mať jazvu. Vraj si to mám ísť dať odstrániť laserom. Bola som sa opýtať v jednom centre a povedali mi, že mi to musí odstrániť plastický chirurg.

Ako sa to odstraňuje?

Ostane mi tam jazva?

Ak by to bolo na inom mieste, tak to neriešim. Keď mám na sebe tričko, hneď je to vidieť.

Ďakujem

Dobrý deň,

určite ostane jazva a hrudník, najmä dekolt je obzvlášť rizikový pre nepeknú výraznú jazvu na veľa rokov.

Ak je "lézia" riziková a kožný lekár ju odporúča odstrániť zo zdravotného hľadiska, tak je estetika na druhom mieste.

Skúste pomocou fotografie osloviť viac laserových centier a aj viac plastických chirurgov. Finálne rozhodnutie je vždy na Vás po informáciách, ktoré dostanete.