Ako sa zbavím hrčiek po liposukcii?

Zodpovedané
26. mar 2022

Dobrý deň,

chcem sa zbaviť hrčiek po liposukcii. Mám zavedené kovové vnútromaternicové teliesko.

Existuje nejaká metóda, ktorá by mi tieto hrčky odstránila?

Po liposukcii som už asi cca rok a pol, dva. Znovu by som ju už absolvovať nechcela.

Pomohla by injekčná lipolýza?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

záleží na tom, čo vytvára hrčky. Či je to vtiahnutá koža zjazvením, alebo či je to hrudkovité septovanie tukového tkaniva,/celulitida, alebo nerovnomerné odstránenie tuku.
Po liposukcii ste znovu pribrali alebo naopak viac schudli?
To všetko môže ovplyvňovať výsledok.
Poradiť by vám mohol lekár, ktorý liposukciu vykonával.
Riešenia sú od zopakovania liposukcie tenkou kanylou alebo aplikáciou "energie" vodný lúč, RF, USG, Laser.

Pomôcť môže tiež lokálna lipolýza alebo kortikoidy.

Očakávať dokonale hladkú a napnutú pokožku nemôžete.