Ako vytiahnuť zarastené stehy po blepharoplastike?

Zodpovedané
20. feb 2022

Dobrý deň,

som 1 mesiac po blepharoplastike horných viečok. Môj problém spočíva v tom, že mám zarastený steh na jednom z viečok. Šicí materiál bol použitý Prolen 6/0. Pred pár dňami som si všimla modré vlákno na viečku. Začala som ťahať pinzetou. Vyšlo asi 1 cm vlákna, ale potom sa to zaseklo a videla som ako sa mi nad jazvou vydúva gulička a vlákno ďalej ťahať nejde.

Skúšala som to ešte párkrát, ale bolo to už aj bolestivé a bolo zrejmé, že niť si nevytiahnem. Asi dve tretiny som odstrihla, aby mi to tak netrčalo. Zbytok vlákna sa choval pod kožu, takže je tam. Len ho už vôbec nevidieť.

Kontaktovala som svojho operatéra a bolo mi povedané, že treba počkať. Buď si nájde vlákno cestíčku von, alebo tam ostane a nič sa nedeje.

Čo sa robí v takýchto prípadoch?

Je skutočne možné, aby nevstrebatelná niť zostala v tkanive?

Nehrozí žiadne zdravotné riziko?

Predsa len, oči sú oči a ja nemám dobrý pocit z toho, že mám vo viečku nevstrebatelnu niť.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak presvitá modrá nitka, je to len estetický problém.

Prolen je nevstrebateľné vlákno, ktorým sa šijú aj vnútorné orgány. Ostáva v tkanivách "navždy" a nerobí problémy.

Nemusíte mať obavy, ak by sa už vlákno neobjavilo.

Ak sa bude "pýtať von", dá sa vytiahnuť pomocou jemných nástrojov alebo ihlou.