Akú úlohu zohrávajú obväzy po mastopexii?

Zodpovedané
12. mar 2024

Dobrý deň,

som 6 dní po mastopexii.

Akú úlohu zohrávajú obväzy na 10 dní?

Nedala som si ich dole, len sa mi zošmykujú a stále ich prevezujeme.

Aký tlak to má mať?

Ruky ma pustia, nič ma neťahá.

Môžem robiť základne veci - otvoriť si skriňu, chladničku, spraviť jesť?

Teda nič namáhavé.

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od odporúčaní chirurga a od jeho operačných postupov.

V mojom prípade obväzy sú na podprsenke a pod ňou sú ďalšie krytia a tejping rán.
Obväzy v mojom prípade slúžia ako kompresia a prevencia opuchu. Najdôležitejšie sú prvých 4 - 5 dní. Ak sa zosúvajú, môže si ich pacientka previazať, ale bez skladania vrstiev podtým.

Tlak by mal byť príjemný, ako by vás niekto držal. Nemá dusiť, bolieť ani omíňať.
To, že niekomu obväzy viac padajú ako inému je spôsobené aj tvarom hrudníka a chrbta.

Rozhodne v tak skorom období od operácie je vhodné dodržiavať odporúčania Vášho chirurga. Proces hojenia a ošerovania sa môže meniť s ohľadom na priebeh operácie a zvolenú operačnú techniku.