Aký častý je zákrok zmenšenia ušníc?

Zodpovedané
25. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom zmenšenia ušníc.

Aký častý je zákrok zmenšenia ušníc?

Aké sú riziká pri hojení a nakoľko prirodzený je výsledný efekt?

Dá sa podstúpiť tento zákrok v dospelosti?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň.

Neviem či sa správne rozumieme.

Ak máte na mysli len zmenšenie ušných lalôčikov ( voľne visiacich častí na ktoré sa dávajú najčastejšie náušnice ), tak to možné je v lokálnej anestézii v akomkoľvek veku. Po zákroku ostáva drobná ale trvalá jazva na lalôčiku.

Ak máte na mysli korekciu odstávajúcich ušníc, je to bežný zákrok prevažne v lokálnej anestézii s jazvou v oblasti za uchom.

Ak máte na mysli skutočné zmenšenie rozmerov ušnice, to je zákrok technicky náročný a spojený s rozsiahlou jazvou v centrálnej časti ušnice. Tento zákrok som videl len v odbornej literatúre.