Aký je najšetrnejší spôsob úpravy prsníkov?

Zodpovedané
20. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom úpravy prsníkov

Aký je najšetrnejší spôsob úpravy prsníkov?

Po dojčení mám kožu veľmi natiahnutú a aj som schudla. Vyzerá to hrozne.

Dá sa to upraviť aj bez celkovej anestézy?

Vedeli by ste mi v skratke popísať tento proces?

Ďakujem

Dobrý deň,

z toho čo čítam, usudzujem že máte paniku z celkovej anestézie.

Tá je pri operáciách v plastickej chirurgii rovnaká ako pri iných plánovaných operáciách. Moderná medicína je čoraz šetrnejšia a prispôsobuje sa individuálnym podmienkam a potrebám človeka, ktorý podstupuje operáciu. Nie sme v minulom storočí 🙂

Popisujete vyťahanú kožu, teda stratený objem.

Máme 2 možnosti.
1. Využiť objem, ktorý tam ešte ostal a odstrániť nadbytočnú kožu.
Pokiaľ je objemu dostatok ( vaše očakávania ), tak najlepšou možnosťou je operácia v celkovej anestézii mastopexia " modelácia prsníkov" s obnovením estetického tvaru ( presun dvorca, postavenie prsníka, zväčšenie jeho projekcie dopredu) spojená s jazvami zvyčajne okolo dvorca, vertikálne od dvorca a niekedy aj horizontálne v podprsníkovej ryhe. Podľa množstva prebytočnej kože.

2. Doplniť objem pri zachovaní kože.
Použijeme vhodne zvolený implantát alebo vyplníme s použitím vlastného tuku z inaj oblasti tela ( výplň vlastným tukom som popísal podrobne v predchádzajúcej otázke tu na MK ).
Opäť sa jedná o jednu lebo viac celkových anestézií.

Alebo ešte kombináciou týchto dvoch možností.
Tá ale z mojich skúseností nie je vhodná v každom prípade. Musia byť splnené určité podmienky tvaru prsníka, množstva žľazy/tuku a kvality kože.

V lokálnej anestézii sú možné len drobné zásahy s veľmi miernym a obmedzeným efektom. Aplikácia malého množstva tuku, nite, drobné úpravy kože okolo dvorcov, ich polohy, veľkosti a podobne.