Aký je postup pri korekciu očných viečok?

Zodpovedané
2. apr 2020

Dobrý deň,

chcem sa spýtať na korekciu očných viečok. Mám ich padnuté a rada by som podstúpila operáciu. Bojím sa však, že budem mať prelepené oči.

Robia sa obe naraz?

Ako dlho je obväz na očiach?

Aká je cena?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak sa bojíte úplného zalepenia očí tak, že nebudete vidieť, tak nemusíte.

Operácia má vo výsledku jazvu v mieste medzi obočím a riasami. Tá je prelepená.
Po operácii vidíte dolnú časť zorného poľa, vidíte si pod nohy.

Pri operácii dolných viečok je to presne naopak.

Tento stav trvá do vybratia stehov, čiže cca 6 - 7 dní. Doba sa odlišuje podľa typu a rozsahu operácie plus/mínus 2 dni.

Vždy sa operujú obe oči.

Ceny majú kliniky na svojich stránkach pod rôznymi názvami. Blefaroplastika, operácia ochabnutých viečok, operácia na mihalniciach (slovensky správne je mihalnice, nie viečka).