Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aký je Váš názor na nechirurgickú metódu rhinoplastiky?

Zodpovedané
Plastická chirurgia
19. jan 2020

Dobrý deň,

rada by som sa informovala ohľadom korekcie nosa pomocou aplikovania KH. V estetických ambulanciách to odporúčajú ako rýchle získanie požadovanej zmeny tvaru nosa. Zároveň som sa však u niektorých plastických chirurgov dočítala, že túto úpravu neodporúčajú, pretože výplňové materiály nepatria do oblasti nosa. A že v prípade do budúcna možnej operácie nosa, môžu poukázať tiež na komplikácie.

Konkrétne sa v mojom prípade jedná o hrb na nose a jeho zarovnanie.

Aký máte nato názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

prikláňam sa ku druhému názoru.

Ale ako všetko v medicíne má svoje výnimky, neostré hranice.
Viem kolegoch, ktorí s úspechom vyriešia drobné nedokonalosti aplikáciou výplne.

Pri väčších zásahoch by som sa asi výplniam vyhol a tiež pri operáciách nosa tkanivá presúvame a nezriedka aj odstraňujeme.
Výplňou objem len dopĺňame.

To je zásadný rozdiel, z ktorého vyplýva, že tieto dve techniky si nie sú rovnocenné, čiže nie je možné postaviť ich oproti sebe a vyberať tú vhodnejšiu.

Ako všetko v medicíne a aj tej estetickej má svoje riziká a pri konzultácii s chirurgom, ktorého si vyberiete, preberiete benefity a úskalia alternatívnych riešení vo vašom konkrétnom prípade.

Dobrý deň.

Prikláňam sa ku druhému názoru.
Ako všetko v medicíne, estetickú chirurgiu nevynímajúc, má svoje hranice, ale tie nie sú ostré. Niektorí kolegovia s úspechom používajú výplne aj v oblasti nosa, prevažne na riešenie drobných nedokonalostí.

Pri väčších zákrokoch nemajú výplňové materiály v oblasti nosa svoje miesto.

Okrem toho operácia nosa je komplexný zákrok s presúvaním a nezriedka odstraňovaním tkanív. Výplň objem len pridáva.

Z toho vyplýva, že tieto dve metódy nie sú rovnocenné a nemôžme hovoriť, ktorá z nich je vhodnejšia v globále.

Poradím Vám, absolvujte konzultácie aj u viacerých plastických chirurgov, ktorí Vám zo svojho pohľadu poskytnú konkrétne riešenia a výhody a úskalia iných alternatív.

Nos je komplexný celok výstupkov, priehlbín, kriviek a línií. Niekedy stačí jednoduchý zásah, inokedy niekoľko-hodinová operácia.