Aký je vzťah medzi veľkosťou implantátov a možnou vzniknutou medzerou medzi prsiami po zväčšení?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Aký je vzťah medzi veľkosťou implantátov a možnou vzniknutou medzerou medzi prsiami po zväčšení?

Domnievala som sa, že platí, čím viac zväčšíme, tým väčšia medzera hrozí. Pán doktor však povedal, že je to opačne. Vraj väčší implantát = menšia medzera.

Akú máte skúsenosť vy?

Mám malé prsia a zmenu nechcem radikálnu. Len nech sú väčšie, nech výsledok pôsobí čo najprirodzenejšie a nech čo najviac možné eliminujem tú medzeru. Na odporúčanie pána doktora sa rozhodujem medzi objemom 275 ml a 315 ml. Prirodzenejší (z profilového záberu) sa mi zdal ten menší objem, avšak ak by pri tom väčšom objeme implantátov bola väčšia pravdepodobnosť “nemedzery”, siahla by som po väčšom.

Ďakujem

Dobrý deň,

na toto nie je jednoznačný záver. Obidve tvrdenia sú pravdivé.

Do istej veľkosti čím väčší implantát, tak tým menšia medzera medzi prsiami sa dá dosiahnuť.

Kritická je veľkosť šírky bázy prsníkov. Ak je vkladaný implantát užší ako je vlastný prsník, tak sú samozrejme implantáty ďalej od seba. Ak vložíme implantát, ktorý vypĺňa celú bázu prsníka, tak je teoretická medzera medzi prsiami najužšia.

Ďalším zväčšovaním veľkosti prsníka sa zvyšuje aj jeho hmotnosť a napriek tomu, že medzera medzi prsiami je stále rovnaká, tak časom implantáty svojou hmotnosťou najmä v polohe ležmo utekajú viac do strán. Toto utekanie do strany je výraznejšie pri hladkých implantátoch. Opticky sa môže zdať medzera medzi prsiami užšia, ak je vložená varianta implantátov s vysokým profilom.

Chirurg pri operácii postupuje tak, že urobí priestor pre implantát čo najviac k stredu.
Hranicou sú úpony veľkého prsného svalu a v ňom prebiehajúce cievy, perforátory.
Táto hranica sa nesmie prekročiť, pretože hrozí riziko symmastie: spojených prsníkov.
Každý chirurg má svoje skúsenosti, ako odvážne ku tejto hranici pristupuje.
Máme samozrejme aj svoje finty ktorými dokážeme aj anatomicky nevyhovujúce podmienky zlepšiť. Ale nikto nie je čarodejník.
Najmä pri anatomickej variante dopredu vystúpenej hrudnej kosti je úzka medzera nedosiahnuteľná. Niekedy až pri operácii zistíme, že sú podmienky nevyhovujúce pre úzku medzeru medzi prsiami.

No a nakoniec je tu subjektívny faktor.
Každý považuje niečo iné za úzku alebo širokú medzeru medzi prsiami a niektorým ženám sa nepáči to, čo iné ženy vyžadujú.

Takže konkrétne aj pri výbere implantátov vo Vašom prípade je rozhoduje šírka bázy prsníka a vášho základu.

Dúfam, že sa vám pomohol pri rozhodovaní.