Akým spôsobom je možné upraviť ovisajúcu kožu na zadku?

Zodpovedané
23. júl 2020

Dobrý deň,

mám ovisnutý zadok.

Akým spôsobom je možné upraviť ovisajúcu kožu na zadku?

Ostávajú viditeľné jazvy?

Existuje aj neoperačná cesta?

Ďakujem

Dobrý deň,

stav ovisnutej kože na zadku je väčšinou spôsobený chýbajúcim objemom.

Najbezpečnejšia metóda doplnenia tohoto objemu je cvičenie za účelom zvýraznenia svalového objemu.

Niekdy genetika nepustí a je potrebné objem pridať ak inak. Odporúča sa vlastný tuk alebo implantát. Jedna aj druhá metóda má svoje výhody aj riziká.

Jazvy po aplikácii vlastného tuku sú len drobné vpichy a po vložení implantátov asi 5 cm jazvy vertikálne v strede v hornej časti prirodzených záhybov v krížovej oblasti.

Odstrániť nadbytočnú kožu a následným liftingom stehien je možné pri extrémnom previse, tam je jazva ale výrazne viditeľná.