Blefaroplastika, kantopexia a previsnuté viečka. Čo ďalej?

Zodpovedané
22. feb 2024

Dobrý deň,

v novembri 2022 mi bola robená dolná blefaroplastika. Počas celého roka 2023 som mala problémy, nakoľko spodné viečka boli stále červené a boleli ma oči. Lekár zhodnotil, že mi urobí kantopexiu. Povedal mi, že urobí rez cez vrchné viečka, aby som nemala jazvu, ktorú by bolo vidieť.

Som 2 týždne po operácii a oči sú hrozné. Okolo jaziev sa vytvorili hrče, vyzerá to ako keby zlé šitie. Vrchné viečka sú celé previsnuté pri vonkajších kútikoch očí. Som veľmi nešťastná, nakoľko ani účel operácia nesplnila. Spodné viečka spadli 3 dni po operácii.

Čo to môže byť?

Bude sa dať niečo s tým urobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

operácia dolných viečok a kantopexia špeciálne je relatívne zložitá operácia s efektom až s odstupom 3 mesiacov. Často aj dlhšie.

Dôležitá je analýza tváre a 3D pomery líca, oka, viečka, tuku, svalov...

Nie vždy operácia dolných viečok cieli na príčinu estetického/zdravotného problému. Niekedy je potrebná kombinácia s midfaceliftom, augmentáciou oblastí dolného viečka napríklad prenosom tuku.

Neviem Vám poradiť bližšie, nakoľko nevidím stav pred, počas a po operácii. Určite je však krátky čas na hodnotenie výsledku, najmä po komplikovanejšej kantopexii. S odstupom najmenej 3 mesiacov to bude viac zrejmé.