Bola som v saune mesiaci na to, ako mi vyberali znamienko na tvári. Budem mať komplikácie?

Zodpovedané
1. nov 2019

Dobrý deň,

bola som v saune mesiaci na to, ako mi vyberali znamienko na tvári.

Budem mať komplikácie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po chirurgickom zákroku, pri ktorom sa rana zašíva, nie je vhodné ranu vystavovať extrémnym vplyvom. Sauna medzi také patrí a neodporúča sa 6 týždňov od operácie.

Ako pri všetko, aj tu to nie je fixná doba platná pre každého vo všetkých prípadoch. Ovplyvňuje to veľkosť rany, priebeh hojenia, spôsob šitia.

Myslím, že vo vašom prípade sa pravdepodobne jazva aj naďalej bude hojiť bez komplikácií.
Ale aj pre ostatných platí.

Najskôr sa nabudúce opýtajte svojho chirurga, ak Vám odporúčanie nedal napríklad písomne v dokumentácii. Vyhnete sa možným komplikáciám a radu dostanete priamo od chirurga, ktorý Vám ranu zašíval.