Bude stačiť na podvihnutie pŕs pexia okolo dvorcov?

Zodpovedané
15. aug 2023

Dobrý deň,

obraciam sa na Vás s prosbou o Váš názor aj napriek tomu, že operatéra mám vybratého a plne mu dôverujem. Zaujímal by ma ďalší názor, lebo pred výberom som absolvovala 2 konzultácie a lekári sa záverom nezhodli.

Fotka je vraj horšia ako realita, avšak záver je taký, že prsia sú po odkojení 2 detičiek padnuté, vrch úplne vyprázdnený a je tam veľmi mierna asymetria na ľavej strane. Záver je pseudoptóza. V tom sa zhodli obaja.

Môj základ - prsia A, pod prsiami 70 cm.

Návrh č.1: Úprava kotvovým rezom a vklad 300 ml implantátov.
Návrh. č.2: Úprava len okolo dvorcov a vklad 300 ml implantátov. Oba zn. Mentor guľaté, vysoký profil.

Moja požiadavka bola vyplniť prsia a tzv.push-up efekt hore. Môj operatér navrhol okolo dvorcov, vraj ešte nie je nutná "kotva".
Jaziev čim menej. Pred operáciou ma čaká ešte posledná konzultácia, aby sme dotiahli detaily.

Bude stačiť na podvihnutie pŕs pexia okolo dvorcov?

Bojím sa, aby mi žľaza potom neskôr neskĺzla popod implantáty dole, aby tie prsia neboli padnuté po krátkej dobe.

Mám požadovať úpravu aspoň v tvare lízatka?

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke - prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

foto nemôžeme zverejniť.

Ja Vám poviem 3. názor 🙂

Každý lekár má svoje skúsenosti a jeho operačné techniky vedú ku výsledkom, ktoré vie predvídať. Nikdy netlačte chirurga do postupu, ktorý nechce robiť. Bude musieť improvizovať a to môže skončiť o dosť väčšou komplikáciou.

Vyberte si lekára, ktorému dverujete. Vy dôverujte aj jeho názoru a odporúčanému postupu.
Rozumiem postupu minimalizácii jaziev, ktoré sa dajú v budúcnosti rozšíriť. Ale bude Vás to stáť ďalšiu operáciu a nejaké finančné náklady. No jazva sa už nedá vrátiť.

Ja ani v prípade ako je Vás nemám len jeden postup. Prispôsobujem ho potrebám a požiadavkám ženy a jej očakávaniam.

Foto môže dosť skresľovať, ale ak by som sa mal rozhodnúť, volil by som pravdepodobne stredný profil implantátov a jazvu okolo dvorca a tiež vertikálne nadol. Jazve v podprsníkovej ryhe by sa dalo v tomto štádiu vyhnúť.

Stredný profil preto, že máte relatívne veľký základ a chcel by som minimalizovať tlak na jazvu, čo zhorší jej hojenie. Vertikánu jazvu by som navrhoval, aby nedošlu k roztiahnutiu dvorcov. Ak by ste trvali na výraznom push up efekte a zároveň nenápadné jazvy, odporúčal by som operáciu na 2 kroky. Najskôr modeláciu bez implatátov a až s odstupom pár mesiacov vložil implantáty s vysokým profilom.

Vašim obavám o pokračovanie ochabovania prsníkov rozumiem. Ale tomu sa žiadnym postupom nevyhnete. Skôr alebo neskôr k tomu dôjde.

Odstránenie Vašej žľazy a jej nahradenie implantátom neodporúčam. V budúcnosti sa môže stať, že implantáty budú musieť ísť preč a potom Vám ostane len to, čo máte.

Prejdite si s lekárom, ktorého ste si vybrali plánovaný postup ešte raz.