Čaká ma augmentácia. Je problém, že som začala užívať Norethisteron na oddialenie menštruacie?

Zodpovedané
14. aug 2022

Dobrý deň,

v stredu ma čaká plánovaná operácia augmentácia.

Je problém, že som začala užívať Norethisteron na oddialenie menštruácie?

Volala som s gynekologičkou a ona mi odporučila užívať Fraxiparine po operácii. Doktor nebol nadšený, že som si ho nasadila a povedal mi, že nech sa poradím s gynekologičkou.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri zvýšenej hormonálnej aktivite môže byť ovplyvnené hojenie rán, zvýšené riziko trombózy, ale zase nasadenie zvýšenej dávky Fraxiparinu je spojené so zvýšeným rizikom peroperačného krvácania.

Najdôležitejšie je poradiť sa so svojim chirurgom, ktorý Vás bude operovať a musí zvážiť všetky riziká.

Pred operáciou nie je vhodné meniť liečbu, ani užívať rôzne doplnky výživy bez vedomia lekára.

U mnohých je popísané zvýšenie krvácania alebo preťaženie funkcie pečene, alebo nevhodné kombinácie spolu s liekmi podávanými počas anestézie alebo po operácii ( antibiotiká, lieky proti bolesti, proti vracaniu alebo opuchom).