Celý prsník ma ťahá smerom dolu. Môže to byť všetko spôsobené len usádzaním implantátu?

Zodpovedané
18. okt 2023

Dobrý deň,

som 5 týždňov od zväčšenia pŕs anatóm. implantátmi pod sval. Keď som si dnes lepila na jazvy pásku, cítila som tesne nad jednou jazvou hrbole (hýbali sa). Mala som pocit ako keby tam bol implantát. Celkovo sa ten prsník ťažšie hojil, je väčší no to bol aj pred operáciou.

Horšie je, že mám pocit ako keby ma celý prsník ťahal smerom dole. Tiež je v ňom pichanie, pálenie. Dá sa to zniesť. Čo sa týka druhého prsníka, to ani neviem, že bol operovaný. Je v poriadku.

Môže to byť všetko spôsobené len usádzaním implantátu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo všeobecnosti sa prsia po operácii modeláciou alebo zväčšením implantátmi chovajú inak, pretože dochádza k zmenám tkanív aj viac ako 2 - 3 mesiace. Skoro nikdy nie je proces rovnaký na pravej a ľavej strane. Pri veľkom rozdiele pred operáciou sa rôzne postupuje pri operácii, tým pádom je aj proces hojenia iný. Aj priebeh nervov, ciev, tvar hrudného koša aj objem a tvar prsníka je rozdielny na každej strane.

Ale konkrétne pre Váš prípad by tak krátko po operácii (do 3 - 12 mesiacov) mal stav posúdiť operatér, ktorý Vás operoval. Môžete mať špeciálne podmienky a tým pádom Vám neviem presnejšie poradiť.

Môže to byť úplne normálny stav, ale aj prejavy zmien, ktoré sú neželané.