Čo by s prsiami po augmentácii urobilo ďalšie tehotenstvo a dojčenie?

Zodpovedané
11. okt 2018

Dobrý deň,

mám 27 rokov a pred tehotenstvom (a vlastne aj počas neho) som mala plné, krásne prsia. Teraz, po 2 rokoch dojčenia môjho syna som dopadla, čo sa pŕs týka, naozaj zle. Nie sú to ani náhodou krásne dvojky ako predtým, ale skôr nulky s veľkými bradavkami.
Nemôžem sa na seba ani pozrieť do zrkadla, vždy je mi do plaču. Manžel ma utešuje, že sa to možno trošku zlepší (časom) a že nemám byť smutná, keďže prsia splnili svoj účel.

Ja by som ale rada išla na plastiku, čiže operáciu na zväčšenie poprsia. Chceli by sme však mať v budúcnosti ďalšie dieťa a ja vôbec netuším ako je to s umelými prisiami a tehotenstvom.
Moja otázka teda znie, čo by s umelými prsiami urobilo ďalšie tehotenstvo alebo aj prípadné dojčenie.

Ďakujem Vám za odpoveď.

Dobrý deň,

v prvom rade chápem Vaše starosti a súhlasím aj s manželom, že prsia splnili svoju úlohu.
Nemusíte mať strach, dokážeme Vám pomôcť. Treba si len ujasniť očakávania, zvoliť optimálny postup so zreteľom na pomer rizoko/benefit.

Keďže je každý človek jedinečný svojím zjavom a aj subjektívnym posúdením čo je pekné, zvoliť optimálny postup je cieľom osobnej konzultácie. Silikónové implantáty používame asi 50 rokov a nikdy sa nepotvrdil negatívny vplyv silikónu na kojenie a tvorbu mlieka. Mnoho žien absolvovalo zväčšenie pred alebo medzi dvoma tehotenstvami.

Tak ako sú prípady keď koža ochabla, tak aj naopak prsia ostali pevné. Závisí od toho, ako sa Vám zmení telo, a najmä prsia.

Skusený chirurg dokáže s určitou pravdepodobnosťou predpokladať aké zmeny budú približne vo Vašom prípade a či operácia pred tehotenstvom "stojí za to". Určite by ste neboli prvá 😉