Čo odporúčate, aby sa zápästie ruky upravilo?

Zodpovedané
29. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom úpravy zápästia.

Čo odporúčate, aby sa zápästie ruky upravilo?

Ďakujem

Dobrý deň.

táto otázky by mala smerovať na traumatologa a ortopéda. Vzhľadom na to, že som aj traumatológ, odpoviem Vám aspoň všeobecne.

Zrejme sa jedná o stav po zlomenine zápästia. Bola aj operovaná?
Aký bol stav pred riešením dlahou, repozíciou (napravením) operáciou?
Niektoré úrazy majú vo výsledku síce viditeľnú deformitu ale funkčne sú dostatočné a naopak.

Odtiaľto Vám viac neviem poradiť. Je potrebné špecialistom traumatológom/ortopédom zhodnotiť RTG snímky, prípadne ďalšie zobrazovacie vyšetrenia, plus vyšetrenie funkcie a hybnosti zápästia a prstov aj vzhľadom na dobu od úrazu.