Čo spôsobuje pichanie po čiastočnej mastektómii prsníka?

Zodpovedané
28. aug 2023

Dobrý deň,

som 8 mesiacov po čiastočnej mastektómii prsníka. Nechali mi kožu a vložili implantát. Niekedy mám také pichanie. Bola som na sono a všetko je OK. Iba tam mám sekrét aj bod bradavkou.

Môže to byť dôvodom pichania?

Ďakujem

Dobrý deň,

pichanie v oblasti prsníka alebo bradaviek môže spôsobovať veľa dôvodov - od vážnych až po úplne banálne.

Je normálne, že pri operácii na prsiach sa preruší alebo poškodí časť nervov, ktoré pri regenerácii vytvárajú množstvo vzruchov, ktoré sa prejavujú pichaním, svrbením, pálením alebo inými pocitmi.

Bolesti môžu byť spôsobené aj procesmi vnútri alebo dotykom implantátov o kosť hrudného koša.

Myslím, že ešte budete mať kontrolu u svojho lekára. Ak máte ťažkosti, sa sa môžete na neho obrátiť aj skôr.

Ak Vám pri nedávnej kontrole, keď ste mali tieto ťažkosti povedali, že je to OK, tak v tom prípade sa nemusíte obávať.