Dá sa odstrániť diskoidné ložisko?

Zodpovedané
5. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám diskoidné ložisko na tvári. Konkrétne na brade. Má 2 cm a je okrúhle, atrofia kože. Mám už 6 rokov lupus.

Je možné odstránenie ložiska?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

technicky sa dá odstrániť takmer všetko, no esetický výsledok musí byť lepší ako pred zákrokom.

Pri autoimunitných ochoreniach sa môže v rane stav zhoršiť. tzv. Koebnerov fenomén. Nie je to pravidlo, ale v mojej praxi nemám dostatočnú skúsensť, aby som Vám vedel objektívne poradiť, či a ako by sa ložisko dalo odstrániť s maximále estetickým výsledkom.

Odporúčal by som kontaktovať lekára, u ktorého sa liečite.

Ak bude jeho odporúčanie na chirurgické odstránenie pozitívne, môže sa chirurgicky riešiť.