Dá sa odstrániť vankúšik pod očami pomocou hylazy?

Zodpovedané
19. aug 2019

Dobrý deň,

pred pár rokmi som si dala vyplniť kruhy pod očami kyselinou hyalurónovou. Spolu 4x. Časom sa výplň zafarbila do modra a ostal tam vankúšik, ktorý vyzerá ako vačok.

Dá sa to pomocou hylazy odstránťi?

Je to bezpečné počas obdobia, keď ešte kojím?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň.

Modrá nie je farba výplne ale tzv. Tyndal efekt známy z optiky.

Výplň by už mala byť ak to bola k. hyaluronová kompetne vstrebaná. Ak tam ostala, je možné že sa opuzdrila a v tom prípade by pichanie enzýmu Hyláza mohlo spôsobiť efekt tam, kde ho nechceme- teda skôr v okolí.

Osobne si myslím že by to bolo potrebné vidieť na vlastné oči a riešiť to chirurgicky. Počkajte až do ukončenia kojenia. Myslím, že Váš problém je riešiteľný, ale nie aplikáciou hylázy.