Dá sa pri operácii horných viečok dosiahnuť výsledok, aby boli oči líščieho vzhľadu?

Zodpovedané
24. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom operácie horných viečok. Oči mám malé a nevýrazné.

Dá sa pri operácii horných viečok dosiahnuť výsledok, aby boli oči líščieho vzhľadu?

Ďakujem

Dobrý deň,

"foxy eyes" je trend v "selfie" dobe po vzore modelky Bella Hadid.

Ide o výraznejšie nadvihnutie a predĺženie tvaru oka smerom ku spánkom.
Nedá sa tvrdiť, že tento tvar by vyzeral sexi pri každom type tváre.

Tvar oka máme totiž do značnej miery vrodený.

Priblížiť sa tomuto efektu dá miniinvazívnymi technikami ( botulotoxín, niťe, výplne ) s dočasným efektom maximálne 24 mesiacov.
Dlhotrvajúcejšie metódy sú chirurgické aj pri blefaroplastike ale najmä pri brow-lifte.

Aj pri najlepšej chirurgickej technike však hrozia komplikácie.

Štandardne uskutočnená operácia horných viečok však nezabezpečí líščí vzhľad.

Skúsený chirurg vie odporučiť rozsah a typ zákroku vhodný pre Váš stav a zhodnotiť reálnosť Vašich očakávaní.