Dá sa upraviť vystúpený konečník po pôrode?

Zodpovedané
26. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Ku koncu prvého tehotenstva ma už bábo dosť tlačilo, mala som aj viac plodovej vody a z toho tlaku mi jednoducho vystúpil konečník. Vždy sa dal zatlačiť späť, ale po ťažkom pôrode už ostal vonku.

Po ďalšom tehotenstve ešte viac. Nebolí, nesvrbí, ani pri vyprázdňovaní nie je problém. Dosť mi však prekáža z hygienických a aj intímnych dôvodov. V blízkosti (medzi otvormi) som mala znamienko. Vybrali mi ho a ostala mi jazva. Keď sa snažím si ho zatlačiť späť, tak mám pocit ako keby mi tú jazvu ťahalo. Je to nepríjemné.

Dá sa s tým niečo urobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tejto lokalite by mali byť odborníci chirurgovia riešiaci konečník. Určite nie ste jediná a môže byť, že čiastočne má vplyv aj spomínaná jazva.

Ja Vám bohužiaľ neviem konkrétnejšie poradiť a ani pomôcť.