Dá sa zaobliť čelo a vyplniť ho vlastným tukom?

Zodpovedané
15. mar 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Je u Vás možné zmeniť tvar čela, zaobliť ho vyplnením vlastným tukom a zároveň sa tým zbaviť jemných vrások?

Ako často je nutné takúto výplň opakovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v poradni sme sa už niekoľkokrát venovali aplikácii vlastného tuku pre rôzne lokality. V princípe je to rovnaká metóda. Aby som sa neopakoval, tak pre podrobnejšie informácie pokojne vyhľadajte aj moje staršie odpovede.

Žena na obrázku má pred aplikáciou nerovnosť čela. Je možno vrodená, možno úraz, ale nemá vrásky. Aplikácia tuku môže dorovnať chýbajúci objem. Ale vrásky vznikajú pre rôzne príčiny (strata elasticity starnutím, zvýraznenie zlomenia kože pri hyperaktívnych mimických svaloch, zmena konfigurácie kostenej časti jej atrofiou). Okrem toho foto z profilu zlepšuje aj zrejme bradový implantát.

Na korekciu jemných vrások pomôže aj aplikácia vlastného tuku, mikro-fatgrafting, zlepšenie štruktúry kože zase nano-fatgrafting.

No prežitie tukových buniek je nevyspytateľné. Klesá s pribúdajúcim vekom, množstvom aplikovaného tuku na jedno miesto tiež klesá schopnosť prežitia buniek.

Odporúča sa opakovanie najskor po 3 mesiacoch, ja odporúčam aj 12-mesačný odstup.
Aplikovaný objem môže pri opakovanom priberaní a následnom chudnutí miznúť.
Vo svojej podstate je to trvalá zmena, ale prirodzené starnutie nezastaví žiadna metóda.