Dajú sa odstrániť strie?

Zodpovedané
20. apr 2019

Dobrý deň,

je možné chirurgicky odstrániť strie v oblasti brucha?

Vopred ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

strie sú jazvy po prasknutí kože pri jej nadmernom natiahnutí pri tehotenstve alebo pribratí. Teda sú to jazvy a tie ako také vieme odstrániť spolu s kožou. To je možné pri abdominoplastike, ale len v rozsahu približne medzi pupkom a slabinami.

Jazvy nad úrovňou pupka by mohli byť riešiteľné miniinvazívnymi zákrokm i- kmeňové bunky, drakula terapia, laserové ošetrenie a podobne.

Ale jazvy ako také nikdy nezmiznú, len sa stanú menej nápadnými. Tieto postupy sa dajú samozrejme aplikovať aj na oblasť pod úrovňou pupka ak by abdominoplastika nebola vhodná alebo želaná.