Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dajú sa odstrániť vrásky z kútikov úst?

Zodpovedané
Plastická chirurgia
8. máj 2020

Dobrý deň,

mám 40 rokov, som na materskej a som slobodná matka. Vyzerám ako keby som bola stále nešťastná. Mám dole kútiky. Vrásky idú až dole cez bradu skoro k sánke. Také 3 cm vrásky z kútikov. Merkelová má tiež také a vyzerá to hrozne. Ako keby otočené písmeno U.

Dá sa to odstrániť?

Ako dlho trvá zákrok a aké mám možnosti?

Koľko stojí takýto zákrok?

Aká je záruka, že sa mi vrásky o mesiac nevrátia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to, čo popisujete má v estetickej medicíne anglické meno Marionette lines. Názov je odvodený od podobnosti s tradičnými drevenými bábkami s pohyblivou bradou. Výraz tváre mierne pridáva na veku a môže pôsobiť neesteticky "naduto".

To či je to aj Váš prípad, je potrebné konzultovať osobne s špecialistom. Riešenie je v pokročilých prípadoch náročné a vyžaduje kombináciu viacerých postupov.

Riešenie prináša aplikácia botulotoxínu, výplňových materiálov na báze kyseliny hyalurónovej, nití a v neposlednom rade chirurgický facelift.

Jednotlivé metódy podľa závažnosti a typu okolitých tkanív môžu priniesť očakávaný výsledok. Niekedy stačí drobný zásah botulotoxínom alebo výplňou kys. hyalurónovou v cene cca 200 eur s dočasným efektom cca 6-9 mesiacov alebo chirurgický zákrok v cene cca 2000 eur s efektom niekoľko rokov. A samozrejme rôzne kombinácie.

Návratnosť príznakov je vždy obsahom konzultácie a nielen to. Aj posúdenie kedy je výsledok pre Vás postačujúci je veľmi subjektívne.

Preto absolvujte viacero konzultácií a nechajte si pre konkrétne Váš stav vysvetliť a poradiť. Pýtajte sa otázky na efekt, trvácnosť, komplikácie a ich riešenie.