Dajú sa upraviť “nafúknuté” dvorce?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

pred 7 týždňami som podstúpila augmentáciu (390 ml, anat.). Predtým som bola na konzultácii u viacerých plastických chirurgov. Niektorí hovorili, že moje prsia sú “tuberózne". Ďalší povedali, že mám “nafúknuté” dvorce a nie tuberózne prsia.

Podotýkam, že som bola naozaj takmer plochá. Vždy mi vytŕčali len dvorce, boli jednoducho naozaj ako nafúknuté.

Teraz po operácii mi to ostalo a naozaj to na tých umelých prsiach nevyzerá pekne. Na jednom prsníku mám dvorec vysunutý len minimálne. Voľným okom to nie je vidieť. No na druhom prsníku je to vidieť veľmi.

Je to možné upraviť?

Mala som to po operácii aj prelepené 3 týždne na odporúčanie operatéra.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nez toho, aby som Vás osobne videl sa neviem vyjadriť úplne zodpovedne.
Pravdepodobne naozaj máte tuberózne prsia.

Operačná technika je v tom prípade trošku iná ako pri bežnej augmentácii. Musí sa uvoľniť tkanivo na báze prsnej žľazy, aby sa tá po operácii "netlačila" do dvorca.

Niekedy ani to nestačí a je potrebné urobiť aj modeláciu s odstránením tkaniva okolo dvorcov.
Odporúčam počkať aspoň 6 mesiacov, aby si tkanivá sadli. Nakoniec možno stav nebude až taký, aby potreboval chirurgickú intervenciu.

Skúste prebrať možnosti so svojím chirurgom. Korekcia sa dá urobiť kedykoľvek v budúcnosti. Musí to stáť za to a očakávajte, že prsia sa tiež budú meniť celý život.