Dajú sa vymeniť implantáty, odstrániť žľaza pod pazuchou a upraviť bradavky v jednom zákroku?

Zodpovedané
24. apr 2019

Dobrý deň,

v pravom podpazuší mám už niekoľko rokov hrčku. Už dávnejšie som u gynekológa podstúpila vyšetrenie ultrazvukom a vraj je to iba tukové tkanivo.

Počas oboch tehotenstiev sa to výrazne zväčšilo a veľmi bolelo. Po druhom pôrode v nemocnici mi to lekári pozreli a prehmatali. Skonštatovali, že ide o extra mliečnu žľazu. Povedali mi, že keď si budem meniť implantáty, tak je možné ju počas operácie odstrániť.

Ďalšie dieťa už aj kvôli veku neplánujem, ale stále dojčím 9 mesačného syna. Implantáty mám už 10 rokov a strácajú už pôvodný tvar. Uvažujem o ich výmene.
A ešte mám v okolí pupku nepeknú jazvu po chirurgickom odstránení tetovania.

Je možné uskutočniť výmenu implantátov, odstránenie žľazy pod pazuchou a úpravu bradaviek počas jedného zákroku?

Ďakujem

Dobrý deň,

s veľkou pravdepodobnosťou sa tieto zákroky budú dať uskutočniť pri jednej celkovej anestézii.

Vzhľadom na to, že ešte stále dojčíte, je potrebné počkať s konzultáciou na čas, keď sa už prsia po skončení nebudú meniť. Trvá to približne 6 mesiacov. I keď sú aj výnimky, že po skončení kojenia ostane už len koža. Alebo naopak, kedy sú prsia ešte výrazne väčšie a žena ešte nie je na svojej požadovanej konfekčnej veľkosti.