Existuje nejaká forma operácie ochabnutého jedného prsníka aj bez nutnosti implantátov?

Zodpovedané
14. aug 2022

Dobrý deň,

prvé dieťa som dojčila 10 mesiacov. Pred 5 rokmi po ukončení dojčenia mi veľmi výrazne klesol jeden prsník. Na pohľad je to veľmi viditeľné, rozdiel aj 3 - 4 cm. Druhý prsník ostal krásne pevný.

Existuje nejaká forma operácie aj bez nutnosti implantátov?

Aj keby som mala prsia malé, len nech sú rovnaké.

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme.

Implantáty sú vhodné len pre doplnenie chýbajúceho objemu.
Ale nie sú úplne ideálne, ak je potrebné riešiť asymetriu vplyvom ochabnutia prsníkov.

Na korekciu tvaru aj asymetrie je vhodná modelácia prsníkov/mastopexia.
Pri tejto operácii vieme dosiahnuť lepšiu symetriu tvaru, veľkosti aj polohy prsníkov aj dvorcov/bradaviek.

Samotný implantát na to nestačí.

Musíte však akceptovať nevyhnutné jazvy okolo dorcov a často aj vertikálne nadol. V podprsníkovej ryhe podľa rozsahu modelácie.

Dá sa korigovať aj len jeden z dvoch implantátov. Treba si však uvedomiť, že operovaný prsník nikdy nedosahuje prirodzenosť neoperovaného prsníka.