Existujú implantáty, ktoré len zdvihnú prsia?

Zodpovedané
18. dec 2021

Dobrý deň,

po pôrode sa mi zmenili prsia a premýšľam nad úpravou. Už teraz mám primerane veľké prsia a nezvažujem nejaké veľké zväčšenie.

Existuje možnosť implantátov, ktoré by veľmi nezväčšili prsia?

Skôr len, aby ich zdvihli. Prsia mi veľmi ovisli.

Aká je doba rekonvalescencie po takomto zákroku?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho čo píšete, ste ideálny adept na modeláciu.
Je síce spojená s jazvami potrebnými na odstránenie nadbytočnej kože, no jedine tak dokážeme prsia "zdvihnúť" a "nezväčšiť"

Výhodou je, že máte a využijete vlastné tkanivo. Odpadnú tak problémy s kontrolovaním implantátov po zvyšok života.

Po modelácii/mastopexii máte omnoho menej bolestí ako po implantátoch. Doba zahojenia a obmedzenia športových aktivít je cca 6 týždňov, kým sa jazvy pevne nezacelia.
No bežné nenámahavé aktivity a chodenie do práce po 10 dňoch nebýva problém.