Je bežná ruptúra implantátu po dvoch rokoch od augmentácie?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

dva roky po augmentácii mi museli jeden implantát vymeniť kvôli ruptúre. Teraz opäť ten istý prsník. Znova prešli dva roky a mám rovnaký problém. Samozrejme výmenu podstúpim.

Je to bežné?

Stáva sa to v tak krátkom čase už druhýkrát?

Strácam nádej, že aspoň 10 rokov budem ok.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je to veľmi veľmi zriedkavé, ale už som to videl.

Absolvujte detailnú konzultáciu so svojim chirurgom. Určite je to stresujúce pre oboch.

Niekedy je príčina nadmerne veľký implantát. K ruptúre dochádza pri "únave materiálu". Napríklad pri čiastočnom prirastení implantátu alebo jeho "prelomení" v kavite pri vzniku kapsulárnej kontraktúry. Alebo ak je kavita výrazne menšia ako implantát.
Ale často sa na príčinu nepríde.

Väčšina značiek požaduje poškodený implantát vrátiť a podrobia ho laboratórnemu testovaniu, prečo došlo k ruptúre, aby vylúčili chybu materiálu.
Ja sa snažím pri ruptúre použiť inú značku alebo typ implantátov a meniť vždy obidva naraz.

Záruka na nové implantáty u väčšiny značiek sa neviaže na jedného lekára. Ak máte pochybnosti. Nové implantáty máte zadarmo aj u iného.

No vždy je lepšie, ak komplikácie rieši ten istý lekár ako operoval. Má najviac informácií o tom, ako prebiehala prvá operácia.