Je bežné pálenie na rebrách po augmentácii?

Zodpovedané
17. apr 2024

Dobrý deň,

som 2 týždne po augmentácii a okrem klasických bolesti, tlakov, ťahov, tvrdnutia pŕs, s čím som v podstate rátala, ma veľmi páli/štípe na rebrách pod prsiami. Nie sú to bolesti rebier (kosti), ale ako keby tých tkanív vnútri na rebrách a kože. Páli to a aj na dotyk bolí.

Je to bežné?

Kedy môžem čakať, že to prejde?

Môže to súvisieť s tým, že mi bola znižovaná podprsna ryha (o cca 1 cm)?

Prečo má to práve na tých miestach stále páli?

Ďakujem

Dobrý deň,

v období do 3 mesiacov od operácie sú podobné pocity bežné. Najmä pri väčších implantátoch a tiež pri "podšívaní" podprsníkovej ryhy stehmi.

V tejto lokalite môže spôsobovať pociť ťahania a štípania steh/stehy v blízkosti fascií, periostu rebier alebo nervových vláken.

Konkrétne u Vás pozná stav chirurg, ktorý Vás operoval, preto v skorom období by mali otázky smerovať primárne na neho. Ja som pri operácii nebol a neviem odpovedať na špeciálnejšie podmienky, ktoré sa týkajú Vášho predoperačného aj pooperačného stavu.